Tenisas

Dirbtinės Žolės Teniso Kortų Įrengimas

Permainingo oro sąlygomis, dirbtinės žolės danga teniso kortams yra populiariausias pasirinkimas teniso kortus įrengiant po atviru dangumi. Štai kodėl:

Tinka permainingo oro sąlygomis
Tinka permainingo oro sąlygomis

Geros drenavimo savybės

Teniso kortas su dirbtine žolės danga, dėl puikių drenavimo savybių, greitai džiūsta po lietaus bei leidžia mėgautis žaidimu ant drėgno pagrindo. Turėdami tokią aikštelę, į ją galėsite išbėgti tiek šviečiant saulei, tiek lengvai lašnojant, ar iš kart po lietaus.

Saugu sąnariams

Sintetinės žolės danga dar vertinama ir dėl geros smūgio absorbcijos. Tai reiškia, jog žaidimo metu kūno patiriama apkrova yra amortizuojama, dėl ko mažiau nukenčia sąnariai.

Amortizuoja smūgį
Amortizuoja smūgį
Lengva priežiūra
Lengva priežiūra

Priežiūra namų sąlygomis

Nors dirbtinės žolės teniso kortams ir reikalinga speciali priežiūra, tačiau ji nėra itin sudėtinga. Ši danga atitinka profesionalaus teniso sporto standartus, o prižiūrėti galima namų sąlygomis. Tai yra viena pagrindinių savybių, dėl kurios šią dangą renkasi privatūs žmonės bei sporto klubai visame pasaulyje. 

PATARIMAS .Įsirengdami tvorą numatykite vietą pro kurią galėtų įvažiuoti mažos kubatūros traktorius. Atliekant periodinę priežiūrą dirbtinės žolės danga teniso korte yra šukuojama specialiu šepečiu montuojamu prie įrenginio.

Klasifikuojama pagal ITF standartus

Dirbtinės žolės danga yra patvirtinta ir klasifikuojama pagal tarptautinės teniso federacijos (ITF) standartus, todėl puikiai tinka ir profesionaliam ir mėgėjiškam žaidimui. 


Kaip teisingai pasirinkti dirbtinės žolės dangą įsirengiant teniso kortus?

Dangos tipas
Dangos tipas

Dirbtinės žolės plaušo tipas 

Pasirenkant dirbtinės žolės dangą, reikėtų atkreipti dėmesį į kilimo pluošto tipą, kuris gali būti fibriliuotas arba monofilamentinis.

Fibriliuotas plaušas nuo dėvėjimosi skyla į daugybę smulkesnių šerelių. Besidėvint toliau toks ploušas lengviau lūžta, tikėtina, jog greičiau įgaus betono savybes (nuo dėvėjimosi sukietėjęs ir slidus pagrindas). Galiausiai tokie pokyčiai turi įtakos žaidimo charakteristikai.

Monofilamentinė gija vientisa išlieka ženkliai ilgiau. Šio tipo danga yra šiek tiek brangesnė nei fibriliuota.

Dangos aukštis

Dirbtinė žolė teniso kortams, dažniausiai, svyruoja nuo 8 mm iki 24 mm aukščio. Ilgio pasirinkimas priklauso nuo aikštelės tarnavimo tikslo.

8-12mm profesionaliam tenisui
8-12mm profesionaliam tenisui

Trumpo plaušo ilgis, 8 - 12mm, turi profesionaliam tenisui būdingas kamuoliuko atšokimo savybes, tačiau smūgio absorbcijos savybės yra prastesnės. Dėl pastarosios priežasties padidėja apkrova sąnariams. Trumpa danga labiau tinka teniso kortams, kuriuose planuojama profesionaliai treniruotis ar organizuoti varžybas.

Ilgas plaušas, apie 24mm, turi geresnes smūgio absorbcijos savybes bei drenuojasi greičiau. Danga su ilgu plaušu idealiai tinka privačioms aikštelėms, kurios įrengiamos šalia namų.


Daugiafunkcinė sporto aikštelė

Daugiafunkcinė aikštelė
Daugiafunkcinė aikštelė

Dirbtinės žolės danga gali būti įrengta kartu su papildomomis linijomis. Šiuo atveju, teniso kortas tarnaus ir kaip krepšinio, futbolo, babmintono ar tinklinio aikštelė. Daugiafunkcinės aikštės dažniausiai įrengiamos su 18mm - 24mm aukščio dirbtinės žolės danga. 


Mėgstate žaidimą teniso korte su grunto pagrindu?


Pasirinkite specialią dirbtinės žolės dangą su raudonojo smėlio užpildu. Šis dirbtinės žolės tipas buvo specialiai kurtas, kad suteiktų žaidimo ant grunto pojūtį. Džiaugsitės grunto aikštelės savybėmis su dirbtinės žolės privalumais ir vienas jų, tai paprastesnės priežiūros reikalaujanti danga nei aikštelės su grunto pagrindu. Prižiūrėsite lengviau, žaisite dažniau.

Sintetinis grunto pagrindas
Sintetinis grunto pagrindas

J&E Sports Baltic specializuojasi dirbtinės žolės dangų prekyboje, įrengime ir priežiūroje. Darbas su šiomis dangomis yra mūsų kasdienybė. Todėl galime profesionaliai padėti pasirinkti bei įrengti tinkamiausią dirbtinės žolės teniso kortų dangą, kuri atitiks jūsų poreikius bei vietovės sąlygas. Nuo daugiafunkcinės aikštelės iki dangos su raudonojo smėlio užpildu ir žaidimo ant gruntinės dangos pojūčiu. Žaisdami tenisą ant mūsų įrengtos dangos džiaugsitės jos kokybe.

J&E Sports Baltic naudojama teniso kortų danga atitinka aukščiausius kokybės standartus ir yra sertifikuota Tarptautinės Teniso Federacijos (ITF).

Dirbtinės žolės teniso kortų įrengimas nuo Jūsų kiemo iki miesto sporto aikštelių, įgyvendinsime bet kokio sudėtingumo projektą.

Turite klausimų? Susisiekite su mūsų specialistais dabar.